Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Hukuku – Marka, Patent ve Tasarım Hakları

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Hukuku – Marka, Patent ve Tasarım Hakları kişilerin üretkenliğinin artabilmesi için korunması gereken haklardır. Aksi takdirde her geçen gün artan kopyacılık neticesinde kişiler üretimi durdurabilir ve yeni ürün ve hizmetlerin ortaya çıkmasının önü alınabilir. Kişiler devletin haklarını koruduğu sürece üretken olurlar ve toplumun bugün kullandığı tüm teknolojik aletler, yakından tanınan markalar ve sanatçıların parçaları dahil devletin koruması altındadır.

İnsanların günlerce gecesini gündüzüne katarak meydana getirdiği bir eserin hiç çaba gösterilmeden başkası tarafından kullanılması, birebir aynısının yapılması kimsenin hoşuna gitmez ve emek hırsızlığı anlamına gelmektedir. Bu gibi emek hırsızlığının önüne geçilebilmesi önemlidir.

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Hukuku – Marka, Patent ve Tasarım Hakları

POLAT Hukuk ve Avukatlık Bürosu fikri ve sınai haklar hukuku kapsamına giren her türlü konuda hukuki danışmanlık yapmaktadır. Marka Tescili Hizmetlerimiz arasında marka, patent ve tasarımlarla ilgili her türlü davalar, marka, patent ve tasarım başvurusu ve tescili, marka, patent ve tasarım başvurusuna itiraz, devir, markada isim ve adres değişikliği, marka ihlali işlemlerinin takip edilmesi, marka, patent ve tasarım rehni, lisansı ve haczi gibi işlemler yerine getirilmektedir.

Fikri ve Sınai Haklar Hukukuna İlişkin Hizmetlerimiz

  • Marka, patent, tasarım başvurusu ve tescili
  • Marka, patent, tasarım başvurusuna itiraz
  • Marka, patent, tasarım yenileme ve devir işlemleri
  • Marka, patent, tasarımlarda adres ve ünvan değişikliği
  • Marka, patent, tasarım hakları ihlalinin takip edilmesi
  • Marka, patent, tasarım rehini, lisansı ve haczi
  • Marka, patent, tasarım hakları tecavüzünde ihtiyati tedbir, baskın ve el koyma işlemleri

Fikri Haklar Hukukuna İlişkin Dava Hizmetlerimiz

POLAT Hukuk ve Avukatlık Bürosu fikri ve sınai hakların tescili, koruması ve devamı konusunda gerekli bütün hukuki hizmetleri vermektedir. Hizmetlerimiz arasında fikri hakkın ihlali veya kötü niyetli tescil durumunda; tecavüzün sonlandırılması ve bu kötüniyetli tescilin iptali ile Türk Patent Enstitüsü nezdindeki başvurulara itiraz edilmesi, yapılan itirazlara cevap verilmesi ve TPE tarafından başvuruların reddi halinde Yeniden İnceleme ve Değerlendirme Kurulu’na itiraz edilmesi hizmetleri yer almaktadır.

Call Now Button
error: Content is protected !!
WhatsApp chat