70-534 exam skills GCFA examination review ICBB test software GSEC training

Kayseri Boşanma Avukatı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? – Av. İlayda İrem POLAT
Kayseri Boşanma Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

Kayseri Boşanma Avukatı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Boşanma; sosyal ve hukuki bir yapı olan evlilik kurumunun yasal olarak sonlandırılması sürecidir.

Şüphesiz bütün avukatlar iyidir ve mesleklerini en iyi şekilde icra etmek için çalışmaktadır. İyi avukat, en iyi avukat diye bir ayrım yapmak doğru değildir. Her avukatın kendilerine göre daha iyi olduğu, daha bilgili olduğu veya daha çok emek ayırdıkları konular olabilir. Ancak dünyanın en iyi avukatı diye tabir edilen bir avukat bile dava kaybedebilir. Sosyal konularda ve davalarda bir çok değişken bulunduğu için kesin bir sonuç ifade etmek pek mümkün değildir. Dolayısıyla avukatlar da şu davayı %100 kazanırım diyemez, dememelidir. Hukukun verdiği bir hak varsa bu haktan faydalanmak üzere gerekli çalışmayı yapmak ve en iyi sonucu elde etmek için zamanında, doğru adımları atarak çalışılması gerekmektedir.

Konunuz hakkında iyi araştırma yapabilen bir avukatı tercih edin.

Hukukun konuları o kadar değişik ve o kadar geniştir ki normal bir insanın çoğu sorunuzu anında cevaplandırabilmesi  mümkün olmayabilir. Bu nedenle düzgün ve güncel araştırma yapabilen bir avukatla çalışmanız hayati önem arz eder.

Avukat hem toplum vicdanına hem de müvekkiline karşı iyi olmalıdır. Müvekkil haklı ise onun kötü olması bu haklılığı yok etmez. Eğer iyi ise haksızlık yapması da bunun haklı olduğunu ispata yetmez….

Avukat iyi olmalı hem şahsi vicdanı , hem toplum vicdanı ve hem de müvekkilinden alacağı ücretin helali gibi, hem sonraki referansları ….

Avukat da müvekkil de bir birlerine kesinlikle %100 güvenmeli. Eğer bir taraf diğer tarafa güvenmiyorsa avukat müvekkil ilişkisi gözden geçirilmeli ve belkide sonlandırılmadır. Yoksa “avukat üç kağıtçıdır – kötüdür, müvekkil dolandırıcıdır – kötüdür” diye düşünmek ve söylenmek kimseye yarar getirmez.  “Milletvekili hırsız, doktor paragöz, muhasebeci dolandırıcı vs….” diyerek toplumda önemli görevleri üstlenenleri karalamak aslında tüm topluma zarar verir.  Modern insanın öncelikle şahsi ihtiyacı olan 3 meslek gurubu vardır; 1) Doktor, 2) Avukat , 3) Mali müşavir veya muhasebeci…

Muhakkak karakterinize uygun bir avukat seçin.

Kimi davalar kapsamı nedeniyle çok uzun sürebilir. Bazı davalar birkaç ay içinde bitebilir, bazı davalar ise yıllarca sürer. Eğer avukatınızla anlaşamıyorsanız neredeyse kötü bir evlilik yapmış kadar sıkıntı yaşarsınız. Zaten adliyede takip edilen davaların tarafları ve vekillerine bir göz atınca 3 aşağı 5 yukarı herkesin kendi meşrebine göre bir avukat seçtiği anlaşılır. Eğer ilk kez dava açacaksanız ve hiç bir aukatı tanımıyorsanız biraz dolaşıp sizinle iyi iletişim kurabilen biri ile anlaşmanız sizin için iyi olur.

Avukat; hukuki anlamda sizi temsil eden kişidir. Bu seçimi siz yapın.

  • Sizin haklarınızı kişisel ilişki kurabileceğiniz birine emanet edin.
Çevreniz size ne derse desin;
  • “Avukata gerek yok.”,
  • “Kendin çık mahkemeye sorun olmaz.”,
  • “Sen kendini temsil edebilirsin.”
Bunlara itibar etmeyin, gücünüz yoksa Baronun size atadığı avukata itiraz etmeyin.

Boşanma Avukatı Seçerken Avukat Tutmanız Faydanıza Olabilir

Boşanma neticesinde ayrı bir sosyal kimlik kazanacaksınız. Bu sosyal kimlik artıları ve eksileri ile size ait olacaktır. Bir avukat size; haklarınızı ve beklentilerinizi savunma ve icra edilmesinde çevrenizdeki her insandan daha fazla yardımı olur. Bunu unutmayın. Birçok avukat ile görüşün tecrübesinden emin olduğunuz avukata güvenin. Avukat tutacak maddi durumunuz yok ise size bir avukat atanacaktır. Avukatsız kalmazsınız fakat Hususi avukatınız ile kuracağınız ilişki ile aynı ilişkiyi kuracağınızı beklemeyin. Kişisel olarak doğru avukat seçimi yapmanız durumunda “Boşanma Sürecini Yöneteceğiniz Tecrübeli bir Boşanma Avukatı” Sizin beklentilerinize en uygun sonucu almanın ve yasal haklarınızın Korunmasının en üst düzey yoludur. Baro tarafından atanan avukatlar sizin haklarınızı koruyacak ve icra edeceklerdir. Fakat tahmin edersiniz ki atanan avukatın yoğunluğu kişisel özen göstermesini zaman zaman engelleyebiliyor. Bu Sitenin Kuruluş amacı sizi bilgilendirmek ve bilinçlendirmektir. Boşanma Davanız süresince (Boşanma davası öncesinde yaşanan olaylar ve Boşanma sonuçlanıncaya kadar yaşadığınız maddi manevi olaylar) yaşadığınız olayların Boşanma gerçekleştikten sonra da etkilerinin devam edeceği muhakkaktır.

CategoryMakaleler
logo-footer

      

WhatsApp chat
Hemen Ara!