İcra ve İflas Hukuku Borçlu olup da borç ödeme imkanı olmayan kurum, kuruluş ve kişileri için alacaklı olan kişi veya kurumların talebi üzerine devlet yoluyla taşınır ve taşınmaz mal varlıklarına el konularak borcun karşılanmasını konu alan hukuk dalına icra ve iflas hukuku denir.

Alacaklı Durumda ki Kişilerin Ne Yapması Gerekir?

Alacağı olan kişi bu konuda güvenilir olan hukuk ve danışmanlık firmalarına başvurarak alacağını almayı ya da icra yoluyla borcun karşılanmasını sağlayabilir. Bu konuda hizmet veren Polat Hukuk ve Danışmanlık firması her türlü alacak durumlarında, borcun alınmasında, icra yoluyla borçlu kişinin mal varlığına el konulmasında hukuka uygun yollar ile ödeme işlemlerinin gerçekleşmesinde sizlerin yanında güvenilir ve yol gösterici bir firmadır. Polat Hukuk ve Danışmanlık firması bu konuda uzman kadrosu ve deneyimli personelleri ile borçlu veya alacaklı olan kişilerin yapacağı toplantılara katılarak orta yolun bulunmasında, iflasın ertelenmek istenmesi gibi durumlarda açılacak davalara, haciz gibi işlemlerin takibini içeren davalarda hizmet vermektedir. Müvekkillerinin durumunu göz önüne alarak en iyi uzlaşma ve sonuç odaklı çözümler ile sizlere hizmet vermektedir.

Polat Hukuk ve Danışmanlık Bürosunun Bu Konuda Verdiği Hizmetler

Alacaklı durumdasınız ve borç ödemelerini bir türlü alamıyorsanız, karşı taraf ile uzlaşma ve ödeme konusunda bir mutabakata varamadıysanız, Polat Hukuk ve Danışmanlık Bürosu her türlü icra takibi davalarının hazırlanması ve takibi konusunda hizmet vermektedir.

Eğer çek ile ödeme aldıysanız ve çek karşılıksız çıktıysa, bu konu ile ilgili açacağınız davaların takibinde Polat Hukuk ve Danışmanlık Bürosu hizmet vermektedir. Borcunuzun ödenmesi için haciz işlemlerinin başlatılmasında profesyonel yöntemlerle alacağı tahsil etmede hizmet vermektedir.

Sadece alacaklılar için değil, borçlular için de profesyonel hizmet verilmektedir. Eğer yanlış veya haksız borçlanma da, günü gelmeden başlatılmak istenen haciz ve icra takip davalarında borçlu kişinin de mağdur olabileceği durumlarda, borca ve icra takibine itiraz için açılan davalar da Polat Hukuk ve Danışmanlık Bürosu hizmeti ile mağduriyetinizi giderebilir ve sizin için en uygun yolu izleyerek, durumunuza uygun bir dava ile hakkınızı savunabilir.

En önemlisi de iflas erteleme ile ilgili, ülkemizde henüz çok yaygın olmayan yeniden yapılandırma ile konkordato uygulamalarını bir arada içeren farklı bir sistem ile hizmet vermektedir.