Boşanma Kararlarının Tanınması ve Tenfizi Dava Dilekçesi

Boşanma Kararlarının Tanınması ve Tenfizi Dava Dilekçesi

….. AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DAVACI                                   :(Ad, Soyad, TC, Adres)

VEKİLİ                          :(Ad, Soyad, TC, Adres)

DAVALI                        : (Ad, Soyad, TC, Adres)

KONU                          : Yabancı Mahkeme Boşanma Kararının Tenfizi

AÇIKLAMALAR          :

1.Davalı ile müvekkilim 25.03.1985 tarihinde evlenmiştir. Bu evliliklerinden  07.11.1986 tarihinde Eda ve 21.11.1996 tarihinde Batuhan isimli iki çocukları dünyaya gelmiştir.

2.Şiddetli geçimsizlik nedeni ile bir süredir ayrı yaşayan çift,  Almanya Münih Sulh Hukuk (Aile) Mahkemesinin kararıyla boşanmışlardır. Almanya Münih Sulh Hukuk (Aile) Mahkemesinin boşanma kararı 30.12.2011 günü kesinleşmiş bulunmaktadır.

3.  Yabancı Mahkemelerden boşanma davalarına ilişkin olarak verilmiş  ve o devlet kanunlarına göre kesinleşmiş bulunan ilamların Türkiye’de icra olunabilmesi için Yetkili Türk Mahkemesi tarafından tenfiz kararı verilmesine bağlı olduğu için Almanya Münih Sulh Hukuk (Aile) Mahkemesin tarafından verilen tarafların boşanmalarına ilişkin kararının tenfizini talep zorunluluğu doğmuş bulunmaktadır.

DELİLLER                   :   Nüfus Aile Kayıt tablosu, Almanya Münih Sulh Hukuk (Aile)

                                           Mahkemesi kararı

HUKUKİ SEBEPLER  :   4787 sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun m. 4, 5718 sayılı Kanun.

SONUÇ VE İSTEM         : Yukarıda açıklanan sebeplerle davanın kabulü ile Almanya Münih Sulh Hukuk (Aile) Mahkemesinden verilen tarafların boşanmalarına dair kararın tenfizine karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim.

(Tarih)

DAVACI VEKİLİ

(Ad, Soyad, İmza)

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
error: Content is protected !!
WhatsApp chat